Графік роботиПН-ПТ з 9:00 до 17:00|СБ-НД вихідний

Огляд ринку вікон. Або чому я вибрав дерево-алюмінієві вікна

Різновид вікон по типу рамних конструкцій не багато, всього чотири.

Існують вікна:

 • алюмінієві,
 • пластикові,
 • дерев’яні,
 • дерево-алюмінієві.

Давайте розглянемо всі типи вікон. Їх переваги і недоліки.

Darwin-Fenestra

Алюмінієві вікна

З цими вікнами все досить таки просто. Це стандартна фасадна конструкція. Сучасна, зручна і практична, але більше підходить для громадських будівель, ніж для будинку. Без спеціальної теплозахисту алюмінієві віконні рами холодні і конденсують на собі вологу. Тьмяний блиск алюмінію може подобатися тільки любителям стилю Hi-tech, між іншим, цей стиль передбачає дуже дорогий полірований алюміній.

Пластикові вікна

Пластикові вікна – це вікна, рамна конструкція яких виконана з полівінілхлоридного профілю з металевим каркасом всередині. У цих вікон є тільки одне перевага-це їх ціна. Якщо кошторис на вікна не передбачає витрати більш 500 у.о. за вікно, то «За» пластикові вікна, чудово працюють такі аргументи замовників: «пластик- не потріскається і не розсохнеться», «протер тряпочкой- рама чиста», «фарбувати не потрібно» і т.д. З одного боку – це так, але є і зворотна сторона медалі.

Міцність і незмінність геометричних розмірів пластикового вікна залежить від якості металевого каркаса всередині і самого пластику зовні. Пристойне пластикове вікно не може коштувати дешевше 130-140 у.о. за м2-все що дешевше – це економія за ваш рахунок. Як правило економлять на якості металу – у деяких вікон з’являються патьоки іржі, або на якості самого пластику. Щоб рами не потріскалися (що теж буває), щоб не пожовтіли, щоб не покоробились- технологія виготовлення повинна бути строго дотримана, а кількість добавок і присадок має відповідати нормам. Як же визначити дійсно якісні пластикові вікна? Адже у всіх компаній виробників є сертифікати, і всі вони б’ють себе кулаком в груди, стверджуючи, що вікна екологічно безпечні, свинцю не додають і профіль привезений виключно з Німеччини. Є багато історій про пожовклі або потріскані пластикові вікна, але зазвичай претензії пред’являти нікому. Переконайтеся, що профіль дійсно німецький або шведський (фінський), на відверту підробку компанії зазвичай не йдуть. Надійний профіль це- Rehau, KBE, Schuko і деякі інші. Віддавайте перевагу великим компаніям, що працюють не перший рік.

У жодній компанії продає пластикові вікна ви не почуєте про недоліки цих вікон, а якщо запитаєте, то в кращому випадку менеджер дасть ухильну відповідь і відведе розмову на іншу тему. А недоліки є: 

  1. Пластикові вікна не підтримують в приміщенні оптимальний вологісний режим, а створюють «парниковий ефект»
  2. Для того щоб пристосувати німецьке пластикове вікно до умов нашого клімату необхідно збільшити товщину профілю, збільшити число його внутрішніх камер і посилити системи ущільнення, що звичайно ж веде до подорожчання пластикових вікон.
  3. Повністю безпечних добавок для пластика- немає! Провідні фірми практикують заміни свинцю на кадмій, а кадмій на цинк. Як відомо кадмій і цинк зовсім не корисні хімічні елементи.
  4. Пластик не ремонтується. Подряпини, сколки та пошкодження на пластику не можливо виправити.
  5. Коефіцієнт теплового розширення пластику більше ніж у інших матеріал застосовуваних для виготовлення вікон. У сильну спеку ПВХ профіль занадто розширюється, а в морози- стискається. Наприклад при перепаді температури в 30 градусів С розширення віконного профілю довгою 2,3 м для різних матеріалів становить:
   Сосна – + 0,023мм
   Алюміній – + 1,643мм
   ПВХ – + 5,520мм
   На практиці при монтажі пластикових вікон, а часто і після, доводиться вирішувати проблему виникнення тріщин по периметру монтажу вікна, як всередині приміщення, так і зовні.
  6. Звукоізоляція та теплопровідність, при однаковій товщині, у пластикових профілів гірше ніж у дерев’яних рам.
  7. Пластикові вікна електростатичність, внаслідок цього притягують пил.

У порівнянні зі своїм аналогом, німецькими пластиковими вікнами, український ПВХ-профіль удвічі товстіший склопакет більше на одне скло і вікна мають не один, а три контури ущільнення. І кінця цій гонці не видно.

Дерев’яні вікна

У країнах, в яких кліматичні умови можна порівняти з Україною, суперечки про те «що краще пластик або дерево», давно припинилися. Статистика, наведена в рекламі виробників ПХВ-вікон, про те, що 55% вікон Німеччині- це пластикові вікна, рекламний трюк. Так, 55% вікон в Німеччині-пластикові, але 70% вікон в житлових приміщеннях-дерев’яні. У своєму нинішньому вигляді, так зване «дерев’яне євровікно» з’явилося на ринку близько 10 років тому. Той же німецький ринок дерев’яних вікон щороку збільшується на 4%, зменшуючи, відповідно ринок пластикових вікон.

У холодних країнах, таких як Фінляндія і Норвегія – 70% всіх вікон дерев’яні, в Швеції-76%. У країнах, де тепліше дерева менше, у Франції-55%, Іспанії-50%, Італії 42%. У Португалії вважають за краще алюміній-90% вікон житлових приміщень.

Внаслідок скорочення Європейського ринку ПХВ-вікон, відбувається повінь Східно-європейського ринку, в тому числі України, пластиковими вікнами. Європейці ж віддають перевагу натуральним матеріалам штучним, паркет – лінолеуму, бавовна – синтетиці, дерев’яні вікна – полівінілхлориду з кадмієм.

Дерев’яне вікно володіє чудовими технологічними якостями, закладеними в дерево самою природою:
• низька теплопровідність;
• висока звукоізоляція;
• стійкість до перепадів температури;
• підтримання вологісного балансу в приміщенні;
• екологічність.

Крім цього дерев’яне вікно – це не просто вікно. Дерев’яне вікно – це образ домашнього затишку і комфорту, віддзеркалення стилю. Пластик – це просто пластик, а дерево дихає. Пластик- холодить, а дерево – гріє. Ми всі прагнемо до натуральних будматеріалів, а що натуральніше дерева ?!

wooden-window

Сучасне дерев’яне вікно на відміну від вікон минулого-це вікно з однією стулкою, яка може відкриватися в двох площинах і працювати на провітрювання плюс склопакет. Це, так званий, німецький тип вікна.

Є ще фінський тип вікна, ці вікна мають подвійні рами, а стулки скріплені спеціальною фурнітурою. У внутрішній стулці склопакет а, в зовнішньої – одинарне скло. Фінські вікна ідеально підходять для дерев’яних будинків. На жаль, такі вікна не мають відкидного варіанта стулок, але конструкція з двох рам з відстанню від 130 до 200мм робить ці вікна неперевершеними по теплоізоляції. При замовленні таких вікон не економте на петлях, петлі повинні бути центростатіческіе. Вони дорожчі за звичайні, але їхня перевага в тому, що вони регулюються і надійні.

Для виготовлення вікон обов’язково застосовують тришаровий клеєний брус, товщина рами повинна бути мінімум 78мм, таке вікно не поведе і не покоробить. Деревина в основному сосна, дорожчі вікна роблять з дуба або бука.

Склопакет не про незначну складова будь-якого сучасного вікна. Приділяйте увагу конструкції склопакета, а також де він виготовлений, не всі компанії виробляють вікна виготовляють склопакети. Останнім часом з’явилися нові матеріали у виготовленні пакетів. Компанії пропонують заповнення склопакета аргоном, заміну зовнішнього скла на енергозберігаюче (наприклад К-скло) – це знижує тепловтрати, але збільшує вартість вікна. Але економія зараз може обернуться додатковими витратами на обігрів будинку в майбутньому, тим більше енергоносія дорожчають рік від року.

Як визначити чи дійсно склопакет з енергозберігаючим склом? Піднесіть до скла запалену запальничку, і ви побачите кілька ореолів полум’я. Якщо один відрізняється за кольором, значить, скло – енергозберігаюче.

Одне з істотних відмінностей дерев’яного вікна нового зразка – це нові барвники, вони надійно захищають дерево від впливів погоди, гниття, старіння, але дозволяють дереву дихати. Дерев’яна рама за 24 години повинен пропускати близько 2,5 м3 повітря, підтримуючи вологість і свіжість в приміщенні. Фінські фарби дозволяють вибрати будь-який тон і відтінок.

Дерево-алюмінієві вікна володіють тими ж привілеями, що і дерев’яні, але нова технологія з комбінуванням дерева і алюмінію робить ці вікна більш стійкими до агресивного навколишнього середовища і більш довговічними.

Wood-aluminum-windows

Зовнішні площини рам дерево-алюмінієвих вікон покриті стійким до впливів навколишнього середовища алюмінієвим профілем, добре що дозволяє догляд за ними. Профілі мають оптимальну форму і добре закріплені, що перешкоджає скупченню вологи в дерев’яних деталях. Для обробки поверхні використовуються порошкові фарби, стандартні відтінки яких білий (RAL-9010) і темно-коричневий (RR32). При бажанні можна замовити по каталогу на свій смак зовсім інший колір.

Рами, виготовлені з клеєного бруса, міцні і стійкі до деформації. Деревина рами виготовляється як мінімум з трьох паралельних деталей. Так не утворюється напружень всередині деревини, що, в свою чергу, запобігає деформації рам. Для виготовлення дерев’яних деталей використовується переважно деревина хвойних порід, а також деревина дуба.

Дерево-алюмінієві вікна мають дуже гарну звукоізоляцію (Rw = 33 – 48 dB) і теплоізоляцією (U-коефіцієнт = 0.6-1,0 W / m2K)

Leave your comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.