Аварийный выходСистема контрольованих аварійних виходів.

Аварійні виходи сьогодні є одна з найважливіших тем в сучасному будівництві та реконструкції будинків. Завдання аварійних виходів забезпечити безперешкодну евакуацію людей, що опинилися в приміщені підчас надзвичайної ситуації: пожежа, землетрус, загроза вибуху тощо.

Аварийный выходАварійні двері або системи дверей на шляхах евакуації мають зсередини легко відкриватися без сторонньої допомоги та без використання додаткових засобів, які в умовах надзвичайної ситуації можуть стати нездоланною перешкодою для людини, що знаходиться в стані паніки і привести до трагічних наслідків.

Безперешкодна евакуація людей зазвичай досягається застосуванням спеціальних антипанік замків, навіть якщо двері замкнено на замикаючій ригель. В зонах, де вірогідність виникнення паніки є підвищеною,замість ручки на замок встановлюються панік – штанги, шириною на всю дверну стулку.

Використання механічних антипанік замків та панік -штанг для шляхів евакуації хоча і забезпечує ефективну евакуацію людей у випадку небезпеки, але зовсім не може вирішити проблем, пов’язаних із зловживаннями у напрямку виходу.

Наприклад, крадіжки в супермаркетах, коли покупець, оминаючи каси, може безперешкодно вийти через аварійний вихід.
В кінотеатрах можна зсередини легко відкрити двері аварійного виходу і запустити без квитків людей в приміщення.

В офісах таким саме чином можливе проникнення сторонніх осіб.

Конфлікт інтересів. Що це таке?
Пожежники, що виконують догляд за дотриманням будівельних норм та приписів вимагають щоб двері в напрямку евакуації можна було будь-якої миті відкрити без сторонньої допомоги та без додаткових засобів.
Власники будинків, орендарі приміщень намагаються тримати двері зачиненими, щоб уникнути зловживань або крадіжок.
Міліція та страхувальники вимагають щоб двері ззовні, а в деяких ситуаціях і зсередини (в музеях наприклад) були надійно замкнені.

Аварийный выход

“Аварийный” выход на замке

Вирішуючи цей конфлікт інтересів слід завжди пам’ятати, що охорона життя та здоров’я людини має завжди пріоритетне значення відносно збереження майна!!!

Фірма Abloy вже давно зробила ставку на розробку та виробництво обладнання для шляхів евакуації.
Виключно всі компоненти для керування аварійними виходами від Abloy розроблені та виробляються фахівцями Abloy у Фінляндії, що гарантує максимальну сумісність та бездоганну роботу компонентів системи. Цим також досягається зниження витрат на комплектацію приборами аварійних виходів.

Вирішення проблеми. Системи електричного блокування від Abloy

Фірма Abloy запропонувала електромеханічне блокування для контролю дверей на шляхах евакуації. Таке рішення відповідає нормативним вимогам, щодо шляхів евакуації. При цьому ефективно забезпечується надійне розблокування аварійного виходу будь-якої миті легко та без сторонньої допомоги і одночасно повністю виключає можливість зловживань у напрямку виходу.

Принцип роботи.

Пристрой електромеханічного блокування виконаний з допомогою електромеханічного замка Abloy, оснащеного функцією антіпанік. Відмикання замка зсередини після натискання на панік-штангу не призведе до відкривання дверей. Повне відкривання аварійних дверей відбувається після розблокування електромеханічного замка за допомогою аварійного терміналу, або зкімнати охорони під час надходження сигналу «Пожежа» тощо…
Санкціоноване розблокування аварійного виходу від аварійного терміналу можливе також:
- ключем;
- безконтактним ідентифікатором (СКД).
Екстрене розблокування аварійного виходу від аварійного терміналу:
- кнопкою 806W/860WGL Rt.

ъъъъъъъъъъъДалі наведена специфікація для комплектації ваших евакуаційних виходів контрольованим обладнанням Антіпанік, яке пройшло випробування згідно зі стандартом EN 179:

  • Панік бар PBE001
  • Електромеханічний замок РЕ582
  • Циліндр дверний CY002N

ТОВ ЕВРОГРУПСА запрошує усіх зацікавлених до співпраці.